Get Adobe Flash player
"به جای آنکه از مزیت های محصول خود برای مشتری سخن بگویید از مزایایی که استفاده از محصولتان برای او خواهد داشت سخن بگویید."        لئو برنت یک از خلاق ترن مدیران تبلیغاتی دنیا

مطالب تجاری مفید

محل واحدها بر روی نقشه

ورود/عضویت

برای مدیریت و ثبت واحدهای تجاری باید به سایت وارد شوید.

راهنمای بانک مشاغل اکسیر

جستجوی واحدهای تجاری

نام واحد:
زمینه فعالیت:
محصولات - خدمات:
آدرس واحد:
 

شرکت اطلس تکنیک

(سیستم های سرمایشی و گرمایشی)

شرکت نیک آسا ویژن

(عرضه محصولات پزشکی و سلامت)

مبلمان سعید

(انواع مبلمان خانگی و اداری)

شرکت بازرگانی همراهان پیشرو تجارت

(واردات، صادرات و ترخیص کالا)

شرکت کاوش ایستا پی

(پیمانکار تخصصی نیلینگ )

صنایع چوبی آوازه

(انواع مبلمان خانگی و مصنوعات چوبی)

 در این مقاله به راهنمای خرید لپ تاپ و نحوه انتخاب بهترین لپ تاپ می پردازیم. انتخاب لپ تاپ یا نوت بوک با توجه به تنوع بسیار زیاد مدل ها و امکانات کار ساده ای نیست و برای انتخاب یک لپ تاپ مناسب برای نیازهایتان، باید پیش از خرید اطلاعات لازم برای خرید لپ تاپ را کسب کنید.

 

راهنمای خرید لپ تاپ :

با افزایش کارایی و حمل و نقل پذیری، محبوبیت لپ تاپ ها افزایش یافته است. هم اکنون سیستم های زیادی به عنوان جایگزین برای سیستم های رومیزی به فروش می رسند.البته تعداد کمی از آنها از لحاظ کارایی در سطح سیستم های رومیزی هستند ، مخصوصا هنگامی که پای گرافیک وسط می آید. این راهنما به بعضی از موارد کلیدی که باید پیش از خریدن لپ تاپ به آن توجه کنید می پردازد.

 

 

 

راهنمای خرید لپ تاپ بر اساس اندازه و وزن :

بدیهیست که اندازه و وزن یک لپ تاپ بسیار اهمیت دارد. نت بوک ها ( netbook ، mini Laptop ) برای داشتن وزن سبک و اندازه کوچک آیتم هایی مانند درایو ها و کارایی ( Performance ) را قربانی کرده اند.لپ تاپ های جایگزین کامپیوتر های رومیزی ( DR ، Desktop Replacement ) قدرتی معادل با کامپیوترهای رو میزی دارند اما سنگین و حجیم هستند و این مسئله حمل و نقل آن ها را مشکل می کند. هنگامی که می خواهید یک لپ تاپ بخرید ، مطمئن شوید سیستمی را می خرید که می خواهید آن را حمل کنید و وزن لوازم جانبی آن مانند آداپتور را فراموش نکنید.

راهنمای خرید لپ تاپ ، اندازه و وزن

 

راهنمای خرید لپ تاپ بر اساس پردازنده ( CPU ) :

پردازنده کامپیوترهای قابل حمل معمولا کندتر از CPU کامپیوترهای رومیزی بودند اما در حال حاضر اوضاع تغییر کرده است.پردازنده های دو هسته ای کاربردی عمومی پیدا کرده اند و انجام چند کار به صورت همزمان ( multi tasking ) را ساده تر کرده اند.نوع پردازنده لپ تاپ با توجه به اندازه و نوع کاربرد آن متفاوت است.پردازنده ها تاثیر مستقیمی بر کارایی و همچنین میزان مصرف باتری دارند که مقایه آن ها را مشکل می کند.می توانید لیست پردازشگر های پیشنهادی ما برای انواع لپ تاپ را بررسی کنید.

راهنمای خرید لپ تاپ ، پردازنده

 

راهنمای خرید لپ تاپ بر اساس حافظه ( memory ، RAM  ) :

لپ تاپ ها در مقایسه با کامپیوترهای رومیزی در مقدار حافظه ای که می توانند داشته باشند محدودترند.وقتی به دنبال لپ تاپ برای خرید می گردید بیشترین میزان RAM قابل استفاده توسط سیستم را هم مانند میزان RAM که بر روی سیستم نصب شده است بررسی کنید. همچنین دانستن این که ارتقاء حافظه توسط خود شما هم قابل انجام است یا فقط باید از طریق یک تکنیسین انجام شود هم مفید است.دو گیگابایت شاید حداقل حافظه ای باشد که باید در نظر گرفته شود.چهار گیگابایت برای بهبود کارایی بهتر است.

راهنمای خرید لپ تاپ ، حافظه

 

راهنمای خرید لپ تاپ بر اساس صفحه نمایش و تصویر ( Display and Video ) :

پردازنده تصویر ( Video Processor ) و صفحه نمایش تصویر را در یک لپ تاپ ایجاد می کنند. صفحه نمایش بر اساس سایز LCD یا LED و تفکیک پذیری ( resolution ) تعریف می شود.

هر چه قدر صفحه نمایش بزرگتر باشد معمولا رزولوشن هم بالاتر است اما به شدت راحت بودن حمل و نقل لپ تاپ را تحت تاثیر قرار می دهد.صفحات نمایش عریض ( wide ) هم اکنون به صورت استاندارد در آمده اند. پردازشگر گرافیک ( Graphic processor ) کارایی سیستم را در مواردی مانند گرافیک های 3 بعدی ( 3D Graphics ) و شتاب دهنده تصاویر با کیفیت بالا (Accelerator High definition) تعیین خواهد کرد.

راهنمای خرید لپ تاپ ، گرافیک

 

راهنمای خرید لپ تاپ بر اساس درایو ها ( Drives ) :

چه میزان فضا نیاز خواهید داشت!؟هارد درایو ها از نظر اندازه و کارایی با سرعت نسبتا خوبی پیشرفت می کنند و کارایی و سرعت گردششان ( rotational speed ) احتمالا از هم جدایی ناپذیرند.در هنگام خرید لپ تاپ ، درایوهای نوری ( optical drives ) نقش مهمی را ایفا می کنند.دی وی دی رایتر ها ( DVD burners ) که مدیا های دو لایه ( double layer ) را ساپورت می کنند ویژگی بسیار مهمی هستند.ویژگی های برچسب گذاری مستقیم ( direct labeling ) مانند label flash و light scribe قابل دستیابی اند. بلو-ری( Blu-ray ) نیز برای دیدن ویدئوهای با کیفیت بالا موجود است اما هنوز کاملا فراگیر نشده است.

راهنمای خرید لپ تاپ ، درایوها

 

راهنمای خرید لپ تاپ بر اساس شبکه ( networking ) :

امروزه توانایی اتصال به شبکه جزیی از اغلب لپ تاپ ها است.به دنبال لپ تاپی باشید که دارای اترنت (Ethernet ، خانواده ای از تکنولوژی های شبکه های کامپیوتری برای شبکه های محلی ( LANs ) که در سال 1980 به صورت تجاری معرفی شد. ) داخلی سریع و wifi باشند.برای حداقل میزان اتصال بیسیم به دنبال لپ تاپی با استاندارد  802.11b/g باشید.سیستم ها با استاندارد   802.11n Draft هم نسبتا عمومی شده اند. برای کسانی که نیاز به اتصال در مکان های دور افتاده را دارند انتخاب هایی مانند مودم داخلی و Cellular ( WWAN ) card هم وجود دارد.

راهنمای خرید لپ تاپ ، شبکه

 

راهنمای خرید لپ تاپ بر اساس عمر باتری (  Battery Life) :

یک کامپیوتر پرتابل در صورتی که با یک شارژ کامل فقط 30 دقیقه کار کند چه قدر می توان مفید باشد!سعی کنید عمر باتری ذکر شده توسط سازنده را برای یافتن لپ تاپی با باتری استاندارد بیابید.به دنبال لپ تاپی باشید که در شرایط عادی حداقل دو ساعت عمر باتری داشته باشد.

 

راهنمای خرید لپ تاپ بر اساس طرح های گارانتی ( Waranty Plans ) :

لپ تاپ ها صدمات زیادی می بینند و به خاطر قابلیت حمل و نقلشان بیشتر مستعد افتادن و شکستن هستند.هنگامی که لپ تاپ می خرید حداقل 1 سال از تولیدکننده گارانتی دریافت کنید.اگر از لپ تاپ استفاده زیاد و سنگین خواهید داشت لپ تاپی با 3 سال گارانتی انتخاب خیلی بهتری خواهد بود ، گرچه قیمت بیشتری هم خواهد داشت.انتخاب گارانتی شرکتی غیر از خود شرکت سازنده لپ تاپ انتخاب خوبی نخواهد بود مگر آنکه سرویس دهی از طریق سازنده انجام شود.

صفحات اختصاصی

تبلیغات در بانک مشاغل اکسیر

خبرنامه

برای دریافت جدیدترین مطالب، اطلاعیه ها، آگهی ها و... ایمیل خود را وارد کنید!

در مجموع

127559 ایمیل ثبت شده