Get Adobe Flash player
"به جای آنکه از مزیت های محصول خود برای مشتری سخن بگویید از مزایایی که استفاده از محصولتان برای او خواهد داشت سخن بگویید."        لئو برنت یک از خلاق ترن مدیران تبلیغاتی دنیا

مطالب تجاری مفید

محل واحدها بر روی نقشه

ورود/عضویت

برای مدیریت و ثبت واحدهای تجاری باید به سایت وارد شوید.

راهنمای بانک مشاغل اکسیر

جستجوی واحدهای تجاری

نام واحد:
زمینه فعالیت:
محصولات - خدمات:
آدرس واحد:
 

شرکت اطلس تکنیک

(سیستم های سرمایشی و گرمایشی)

شرکت نیک آسا ویژن

(عرضه محصولات پزشکی و سلامت)

مبلمان سعید

(انواع مبلمان خانگی و اداری)

شرکت بازرگانی همراهان پیشرو تجارت

(واردات، صادرات و ترخیص کالا)

شرکت کاوش ایستا پی

(پیمانکار تخصصی نیلینگ )

صنایع چوبی آوازه

(انواع مبلمان خانگی و مصنوعات چوبی)

در این بخش از راهنمای خرید لپ تاپ به انتخاب لپ تاپ بر اساس وزن و اندازه می پردازیم. وزن و اندازه لپ تاپ از موارد بسیار مهمی هستند که براساس نوع استفاده از لپ تاپ باید بسیار به آن ها توجه کرد. در صورتی که حمل و نقل پذیری و جابه جا کردن راحت لپ تاپ برایتان اهمیت دارد لپ تاپ های سبک و کوچک برایتان مناسب هستند و در صورتی که قدرت و کارایی لپ تاپ برایتان مهم است احتمالا ناچارید به سراغ لپ تاپ های بزرگتر و سنگین تر بروید.


راهنمای خرید لپ تاپ ، وزن و اندازه ( size & weight )

همه لپ تاپ ها برای قابل حمل بودن طراحی شده اند اما این که حمل و نقل آنها چه قدر راحت باشد بستگی به اندازه و وزن لپ تاپ دارد ، هر چه کوچکتر و سبک تر ، حمل و نقل آن راحت تر. اما در عوض با کوچکتر شدن قدرت پردازش و کاربردی بودن آن کاهش می یابد.کامپیوترهای قابل حمل از نظر اندازه به 5 گروه تقسیم می شوند: نت بوک ها ( netbook ، mini laptop ) ، اولتراپرتابل ها ( ultraportable ) ، نازک و سبک ( Thin and Light، T&L ) ، جایگزین کامپیوتر رومیزی ( Desktop Replacement، DR ) و چمدان شو ( Luggable ، نوعی کامپیوتر که به صورت یک چمدان یا کیف بزرگ در می آید و می توان آن را حمل کرد. )

اینتل ( intel ) اخیرا برای عرضه اولترابوک ها با تولیدکنندگان همکاری می کند. اولین موج این لپ تاپ ها بسیار باریک بودند اما در حال حاضر به صفحات نمایش بزرگتری در حد لپ تاپ های thin and light ،ولی نازک تر، مجهز شدند.

 

 

اندازه ( size ) :

منظور از سایز لپ تاپ ابعاد فیزیکی خارجی آن است.البته آیتم های دیگری به غیر از خود لپ تاپ هم هستند که باید حمل شوند و باید درهنگام خرید لپ تاپ این نکته را به خاطر داشته باشید. نت بوک ها ( یا همان لپ تاپ های مینی ) DVD-Drive ندارند و تعداد زیادی از اولترا پرتابل ها نیز برای صرفه جویی در اندازه DVD-Drive ندارند.این بدان معنیست که اگرشما به این ویژگی نیاز داشته باشید باید درایوهای خارجی ( external ) یا داک ها ( Docking bays ) استفاده کنید. لپ تاپ های نازک و سبک ( Thin and light ) هم به صورتی مشابه ممکن است Media bay های قابل تعویض داشته باشند که امکان جابه جا کردن یک DVD-Drive یا یک باتری اضافی را به شما می دهد و صدالبته اگر شما قصد شارژ کردن یا استفاده از برق برای کار با لپ تاپ را داشته باشید باید آداپتور برق را هم با خود حمل کنید.

همه لپ تاپ ها سه بعد فیزیکی برای سایزشان دارد.عرض ( Width ) ، عمق ( Depth ) و ارتفاع (Height) یا ضخامت ( Thickness ).عرض به اندازه قاب لپ تاپ از سمت چپ کیبورد تا سمت راست آن اشاره دارد.عمق به اندازه لپ تاپ از قسمت جلوی آن تا پشت لولای پنل اشاره دارد.قابل ذکر است که عمق ، حجم اضافه ای که به خاطر استفاده از یک باتری بزرگ تر از اندازه معمول به پشت لپ تاپ اضافه می کند را شامل نمی شود. ارتفاع یا ضخامت به سایز لپ تاپ از زیر آن تا پشت صفحه نمایش در حالت بسته اشاره دارد.بسیاری از شرکت ها دو اندازه را برای ضخامت لپ تاپ اعلام می کنند زیرا ارتفاع بعضی از لپ تاپ ها از پشت به جلو کاهش می یابد.

 

وزن ( weight ) :

وزن لپ تاپ مستقیما با قابلیت حمل و نقل آن در ارتباط است.ابعاد تعیین می کنند که لپ تاپ در چه کیفی برای حمل و نقل جا می گیرد اما وزن لپ تاپ است که موقع جابه جایی اش مارا تحت فشار قرار می دهد. لپ تاپ سنگین موجب خستگی و فرسودگی فردی که آن را جا به جا می کند می شود.افرادی که زیاد مسافرت می کنند و مجبورند که دائما لپ تاپ خود را بین هتل ها و فرودگاه ها جا به جا کنند تصدیق می کنند که لپ تاپ سبک تر بسیار حمل و نقل راحت تری دارد،حتی اگر تمام کاربردهای یک سیستم بزرگتر را نداشته باشد.به همین دلیل است که لپ تاپ های اولترا پرتابل بین کسانی که زیاد به مسافرت می روند محبوبیت دارد.در حالی که لپ تاپ های T&L بیشتر بین دانش آموزان و دانشجویان محبوبیت دارند.

چیزی که در مورد مشخصات وزنی لپ تاپ می تواند گمراه کننده باشد این است که وزن اعلام شده شامل چه چیزهایی است.اغلب تولیدکنندگان فقط وزن لپ تاپ با باتری استاندارد خودش را اعلام می کنند.گاهی اوقات نیز یک محدوده وزن را با توجه به نوع باتری لپ تاپ اعلام می کنند.این وزن شامل آیتم های دیگری که مانند آداپتور که وزنی حدود 1 تا 3 پوند را به وزن لپ تاپ اضافه می کند نمی شود.در صورت وجود به به وزنی که به عنوان وزن مسافرتی اعلام می کنند نگاه کنید تا تخمین دقیق تری از وزن را داشته باشید.این وزن باید شامل وزن لپ تاپ به علاوه باتری ، آداپتور و دیگر تجهیزات ضروری باشد.جدول زیر ابعاد فیزیکی برای 5 گروه لپ تاپ ذکر شده را نشان می دهد.وزن های لیست شده در فهرست زیر فقط وزن لپ تاپ است و نه وزن مسافرتی پس باید 1-3 پوند برای آداپتور و دیگر لوازم جانبی را به آن اضافه کنید.

Netbook/Subnotebook: <10.5" x <1.5" x <1.3" @ <3.5 lbs

Ultrabook: 9-135quot; x 8-11" x <1" @ 2-4 lbs.

Ultraportable: 9-13" x 8-9" x <1.5" @ 2-5 lbs.

Thin and light: 11-15" x <11" x 1-1.7" @ 4-7 lbs.

Desktop Replacement: >15" x >11" x >1.5" @ >6 lbs.

Luggables: >18" x >13" x >1.5" @ >10 lbs.

صفحات اختصاصی

تبلیغات در بانک مشاغل اکسیر

خبرنامه

برای دریافت جدیدترین مطالب، اطلاعیه ها، آگهی ها و... ایمیل خود را وارد کنید!

در مجموع

127558 ایمیل ثبت شده