Get Adobe Flash player
"تبلیغات فقط زمانی بد است که محصول بدی را تبلیغ می کنید."        دیوید اوگیلوی معروف به پدر تبلیغات

مطالب تجاری مفید

محل واحدها بر روی نقشه

ورود/عضویت

برای مدیریت و ثبت واحدهای تجاری باید به سایت وارد شوید.

راهنمای بانک مشاغل اکسیر

جستجوی واحدهای تجاری

نام واحد:
زمینه فعالیت:
محصولات - خدمات:
آدرس واحد:
 

شرکت اطلس تکنیک

(سیستم های سرمایشی و گرمایشی)

شرکت نیک آسا ویژن

(عرضه محصولات پزشکی و سلامت)

مبلمان سعید

(انواع مبلمان خانگی و اداری)

شرکت بازرگانی همراهان پیشرو تجارت

(واردات، صادرات و ترخیص کالا)

شرکت کاوش ایستا پی

(پیمانکار تخصصی نیلینگ )

صنایع چوبی آوازه

(انواع مبلمان خانگی و مصنوعات چوبی)

در این بخش از راهنمای خرید لپ تاپ به انتخاب لپ تاپ بر اساس امکانات شبکه و اتصال پذیری می پردازیم. انتخاب لپ تاپ با امکانات شبکه مناسب هنگام خرید لپ تاپ بسیار مهم است. انتخاب لپ تاپ با اتصال پذیری مناسب برای آنکه در استفاده از لپ تاپ خود برای اتصال به اینترنت و شبکه های محلی دچار مشکل نشوید بسیار مهم است.


راهنمای خرید لپ تاپ ، شبکه و اتصال ( Networking & Connectivity ) :

چگونه بر اساس ویژگی های شبکه ( networking ) لپ تاپ خود را انتخاب کنیم!

توانایی اتصال به اینترنت در هر کجا که باشید ، یکی از مهمترین جنبه های کامپیوتر های پرتابل است.در نتیجه امروزه وجود رابط های شبکه آیتمی استاندارد است که در تمام لپ تاپ ها یافت می شود.بعضی از لپ تاپ ها چنان از نظر امکانات شبکه مطابقت دارند که مقایسه آن ها کار مشکلی است اما تعدادی از آن ها ممکن است تفاوت مختصری داشته باشند که می تواند در کارایی شبکه تفاوت ایجاد کند.این راهنما به شما کمک خواهد کرد که این امکانات و طبقه بندی آن ها را بشناسید.

 

 

مودم ها ( Modem ) :

مودم ها که زمانی شیوه غالب اتصال به شبکه بودند اکنون وجودشان در لپ تاپ ها کمتر و کمتر می شود.اتصال به شبکه از طریق dial up یکی از قدیمی ترین شیوه های اتصال به شبکه برای کامپیوتر های شخصی است.در شرایطی که ارتباطات پهن باند ( broadband connections ) در خانه ها عمومی ترند ، در سفر و جاهایی که دسترسی به این راه های ارتباطی میسر نیست dial up می تواند تنها روش برای ارتباط باشد.

یک سیم تلفن معمولی که به لپ تاپ و پریز تلفن متصل شده باشد به کاربر امکان اتصال از طریق یک حساب ( account ) و دیال آپ ( dial-up ) را می دهد.امروزه لپ تاپ های کمتری دارای این ویژگی هستند زیرا از فضای مودم برای دیگر پورت های رابط استفاده می کنند.به دلیل محدودیت های انتقال اطلاعات صوتی از طریق خطوط تلفن ، حداکثر سرعت 56kbs برای انتقال اطلاعات از این طریق وجود دارد.همه لپ تاپ های دارای مودم با سرعت 56kbs سازگار هستند.تنها تفاوت V.90 یا V.92 بودن نوع آن است.در یک اتصال دیال آپ واقعی این دو فرم ، روش های ارتباط دیتا و قابل تبدیل به یکدیگرهستند.

 

اترنت ( Ethernet ) :

پیش از آن که شبکه های بیسیم این قدر رایج شوند ، ارتباطات شبکه با سرعت بالا نیاز به استفاده از کابل های اترنت برای اتصال لپ تاپ به دستگاهی که ارتباط شبکه را فراهم می آورد بود.اترنت یک کابل استاندارد شبکه های کامپیوترهای شخصی است که برای سال ها از آن استفاده شده است و امروزه تقریبا در تمام کامپیوترها یافت می شود.فقط لپ تاپ های اولتراپرتابل بسیار نازک فضای لازم برای این کابل را ندارند.تنها چیزی که واقعا تفاوت دارد این است که لپ تاپ تا چه میزان از سرعت شبکه اترنت را پشتیبانی می کند.

در حال حاضر دو نوع استاندارد برای سرعت اترنت وجود دارد.عمومی ترین نوع تا همین اواخر اترنت سریع یا اترنت  10/100 بود.حداکثر نرخ تبادل اطلاعات در این استاندارد 100Mbps است و با اترنت قدیمی تر 10Mbps استاندارد سازگار است.این نوع استاندارد است که در اغلب لوازم شبکه مانند مودم های کابلی و DSL یافت می شود.استاندارد جدیدتر گیگابایت اترنت ( Gigabyte Ethernet ) است.این استاندارد از ارتباط هایی تا سرعت 1000Mbps در لوازم شبکه سازگار پشتیبانی می کند. مانند اترنت سریع این استاندارد هم با استانداردهای قدیمی تر و کندتر سازگار است.سرعت رابط اترنت در حقیقت فقط زمانی اهمیت دارد که ارتباط بین سیستم ها از طریق یک شبکه محلی ( local area network ) باشد.اغلب ارتباط های پهن باند حتی از اترنت استاندارد 10Mbps اصلی هم کندترند.

 

وایرلس ( wireless ) :

ارتباطات شبکه های بیسیم از طریق استاندارد های wifi در 2-3 سال گذشته به شدت فراگیر و به یک خصوصیت عمومی لپ تاپ ها تبدیل شده است.چند آکرونیم ( acronym ، کلمه ای که از حروف اول چند کلمه دیگر تشکیل می شود ) برای استاندارد ها و سرعت های مختلف شبکه های وای فای وجود دارد که هنگام خرید لپ تاپ باید آن ها را بشناسید.

در حال حاضر 4 استاندارد wi-fi در لپ تاپ ها وجود دارد.802.11b قدیمی ترین آن هاست که با سرعت 11Mbps در طیف رادیویی( radio spectrum )ا 2.4GHz اجرا می شود.این استاندارد عمومی ترین استاندارد وای فای است.802.11g از همان طیف استفاده می کند اما می تواند انتقال را با سرعتی تا 54Mbps انجام دهد.این استاندارد با استاندارد قبلی خود ( 802.11b ) سازگار است.

802.11a از طیف رادیویی  5GHz برای بهبود برد استفاده کرده است و سرعت مشابه 54Mbps را دارد.این استاندارد با دو استاندارد قبلی به دلیل متفاوت بودن فرکانس های رادیوییشان سازگار نیست.

آخرین ورژن وای فای  802.11n است این استاندارد کمی پیچیده تر است زیرا می توان ابزاری ساخت که هم در طیف رادیویی 2.4GHz و هم  5GHz از آن استفاده کند.

راه اصلی برای تعیین آن این است که ببینیم آیا لپ تاپ از استاندارد  802.11a/g/n استفاده می کند یا   802.11b/g/n .لپ تاپ هایی که دارای استاندارد a/g/n وای فای است می تواند از هر دو طیف رادیویی استفاده کند اما b/g/n فقط از طیف 2.4GHz استفاده می کند.قابل ذکر است که بعضی از لپ تاپ های  802.11b/g/n از طیف 5GHz استفاده می کنند.لپ تاپ هایی که آنتن جفتی دارند برای استفاده از هر دو طیف 2.4GHz و 5GHz سازگارند.این فقط برای کسانی اهمیت دارد که می خواهند از طیف رادیویی 5GHz استفاده کنند.

کاربران اغلب می بینند که چند استاندارد برای یک لپ تاپ لیست شده است مانند  802.11b/g این بدان معنیست که لپ تاپ می تواند از تمام استاندارد های وای فای لیست شده استفاده کند.بنابراین اگر می خواهید گسترده ترین بازه ارتباطات شبکه بیسیم را داشته باشید به دنبال لپ تاپی با شبکه وایرلس  802.11a/g/n باشید.

لیست بعضی از استاندارد های وای فای در ادامه آمده است:

  •  802.11a - 54Mbps, 5GHz Band ،عمدتا توسط شرکت ها استفاده می شود
  • 802.11b - 11Mpbs, 2.4GHz Band ، پر استفاده ترین استاندارد وای فای
  • 802.11g - 54Mbps, 2.4GHz Band ، عمومی ترین وای فای پر سرعت
  • 802.11n - Up To 270Mbps Standard, 2.4 or 5GHz Band ، سریع ترین استاندارد وای فای
  • 802.11ac - Up to 1Gbps, 5GHz Band ، هنوز مراحل آزمایش و بررسی را طی می کند

 

بلوتوث ( Bluetooth ) :

بلوتوث به لحاظ فنی یک استاندارد شبکه بیسیم است که از همان طیف 2.4GHz استفاده می کند که wi-fi از آن بهره می برد.استفاده اصلی آن بیشتر برای ارتباطات دستگاه های جانبی است تا ایجاد شبکه های واقعی . یکی از جنبه های استفاده از آن برای استفاده از تلفن همراه به عنوان مودم برای لپ تاپ یا PDA و .. است.

 

ارتباطات شبکه ای سلولی ( cellular )ا 4G/3G ا( WWAN ) :

اضافه شدن مودم های داخلی سلولی یا آداپتورهای شبکه 3G/4G به لپ تاپ ها اتفاق نسبتا جدیدی است.تولیدکنندگان اغلب از آن با نام Wireless Wide Area Networking یا WWAN یاد می کنند.این ابزار لپ تاپ را قادر می سازد در شرایطی که راه ارتباطی دیگری وجود ندارد از طریق شبکه پر سرعت تلفن همراه به اینترنت متصل شود.این قابلیت می تواند بسیار مفید باشد اما در عین حال گرانقیمت است و نیاز به بستن قرارداد با شرکت های ارائه دهندگان خدمات تلفن همراه می باشد.علاوه بر آن مودم های سلولی داخلی لپ تاپ ها معمولا به فراهم کننده شبکه سلولی خاص یا کلاس خاصی از شبکه محدود شده اند در نتیجه به کاربران توصیه می شود که به دنبال این ویژگی در لپ تاپ خود نباشندو اگر واقعا به چنین سرویسی نیاز دارید یک مودم سلولار خارجی که از طریق PC Card ، Express Card یا USB به لپ تاپ وصل می شود تهیه کنید.یک گزینه دیگر mobile hotspot  استکه از ترکیب یک روتر ( Router ) وای فای با یک مودم سلولی به وجود امده است.استفاده از آن هم چنان نیازمند به بستن قرارداد است اما می تواند با هر ابزار سازگار با wifi استفاده شود.

 

وایمکس ( Wimax ) :

وایمکس ، سیستم شبکه بیسیم برد بلند نسبتا جدیدی است. وای مکس با وای فای تفاوت دارد زیرا وایمکس با فراهم کردن ارتباط شبکه پر سرعت برد بلند بدون کابل اساسا جایگزینی برای DSL یا شبکه های کابلی است. وایمکس در حقیقت نوعی از فناوری WWAN است اما نام و تکنولوژی خاصی در پس آن است مانند ارتباطات سلولی ( cellular ) برای استفاده از وایمکس هم عضویت لازم است.وایمکس استاندارد نسبتا جدیدی است که هنوز در لپ تاپ ها خیلی عمومی نشده است اما با افزوده شدن مودم های سلولار به لپ تاپ ها در حال عمومی تر شدن است.وایرلس به عنوان یک تکنولوژی وایرلس 4G به فروش می رسد.

صفحات اختصاصی

تبلیغات در بانک مشاغل اکسیر

خبرنامه

برای دریافت جدیدترین مطالب، اطلاعیه ها، آگهی ها و... ایمیل خود را وارد کنید!

در مجموع

127559 ایمیل ثبت شده