Get Adobe Flash player
"به جای آنکه از مزیت های محصول خود برای مشتری سخن بگویید از مزایایی که استفاده از محصولتان برای او خواهد داشت سخن بگویید."        لئو برنت یک از خلاق ترن مدیران تبلیغاتی دنیا

مطالب تجاری مفید

محل واحدها بر روی نقشه

ورود/عضویت

برای مدیریت و ثبت واحدهای تجاری باید به سایت وارد شوید.

راهنمای بانک مشاغل اکسیر

جستجوی واحدهای تجاری

نام واحد:
زمینه فعالیت:
محصولات - خدمات:
آدرس واحد:
 

شرکت اطلس تکنیک

(سیستم های سرمایشی و گرمایشی)

شرکت نیک آسا ویژن

(عرضه محصولات پزشکی و سلامت)

مبلمان سعید

(انواع مبلمان خانگی و اداری)

شرکت بازرگانی همراهان پیشرو تجارت

(واردات، صادرات و ترخیص کالا)

شرکت کاوش ایستا پی

(پیمانکار تخصصی نیلینگ )

صنایع چوبی آوازه

(انواع مبلمان خانگی و مصنوعات چوبی)

در این مطلب می کوشیم اطلاعاتی را در مورد مایکروویوها و نکاتی را در مورد نحوه انتخاب و خرید مایکروویوها ارائه کنیم. مایکروویو ها برای آماده کردن غذا در زمان کوتاه مناسب هستند. فرهای مایکروویو برای افراد پر مشغله بسیار عالی هستند، کسانی که فرصت زیادی برای آشپزی کردن ندارند.امروزه تعدادی از مدل های مایکروویو دارای گریل و/یا فر مجهز به فن هستند بنابراین فرهای مایکروویو فایده دیگری هم دارند : این مایکروویوها در صورتی که مشکل کمبود فضا داشته باشید عالی هستند.

مایکروویوها چگونه کار می کنند

مایکروویوها از "ریز موج ها" یا همان امواج رادیویی با فرکانس 2500 مگا هرتز (MHz) برای گرم کردن غذا استفاده می کنند. هنگامی که این امواج توسط آب، چربی یا قند موجود در مواد غذایی جذب می شوند مستقیما به حرکت های مولکولی تبدیل می شوند. ریزموج ها توسط اغلب پلاستیک ها، شیشه یا سرامیک جذب نمی شوند اما توسط فلزات بازتاب داده می شوند، بنابراین هرگز ظروف و تابه های فلزی را در مایکروویو قرار ندهید.

برخلاف فرهای معمولی، که در آن ها حرارت از خارج از غذا به سمت غذا هدایت می شود، امواج رادیویی مایکروویو، مولکول های آب و چربی را در سراسر غذا به طور یکسان "بر می انگیزاند" و به این دلیل که مایکرویو فقط غذا را گرم می کند و نه ظرف غذا را، از نظر مصرف انرژی بهینه تر است.

هرچند که نقطه ضعفی هم در مایکروویوها وجود دارد، آن  ضعف این است که هوای داخل مایکروویو هم دما با دمای اتاق است در نتیجه سطح غذا برشته و تنوری نخواهد شد، مگر آنکه مایکروویوی را انتخاب کنید که دارای گریل(کباب کن،بریان کن) باشد.

 

انواع فرهای مایکروویو

 

مایکروویو دارای گریل(کباب کن)

این مایکروویوها تمام ویژگی های فرهای مایکروویو معمولی را دارند، اما علاوه بر آن دارای گریل داخلی هستند. این مایکروویوها می توانند به عنوان یک کباب کن صرف مورد استفاده قرار گیرند، یا به همراه مایکروویو برای برشته کردن و قهوه ای کردن غذا مورد استفاده قرار گیرند.

 

مایکروویوهای توکار

این مایکروویوها ظاهری طراحی شده و زیبا به آشپزخانه شما می دهند و فضای آشپزخانه را محدود نمی کنند. مایکروویوهای توکار از فرهای معمولی و استاندارد تا تا مدل های گرانقیمت متنوعند. این مایکروویوها معمولا با یک کیت جاسازی عرضه می شوند.

 

مایکروویوهای ترکیبی (Combi)

یک فر ترکیبی از مایکروویو، گریل (کباب کن) و کانوکشن(هوای گرم) که انعطاف پذیری بیشتری را به شما ارائه می کند، به این شکل که می توان این قابلیت ها را جداگانه و یا همراه با هم مورد استفاده قرار داد. بعضی از مایکروویوهای ترکیبی حتی دارای قابلیت بخاردهی هستند.

 

فقط مایکروویو

از این مایکروویوها می توان برای یخ زدایی(defrost)، گرم کردن و پختن غذا استفاده کرد.

 

اندازه و قدرت

اندازه مایکروویوها با حجم های مختلفی از 17 لیتر تا بیش از 32 لیتر موجودند. اگر به دنبال مایکروویوی با ابعاد مناسب برای خانواده هستید به دنبال مایکروویوی با حجم حداقل 27 لیتر باشید. مایکروویوی با این ابعاد سینی چرخنده بزرگتر و ارتفاع داخلی بیشتری دارد و می توان ظروف بزرگتر یا بیش از یک ظرف را در آن ها قرار داد.

 

توان مایکروویو

توان ماکروویو با وات محاسبه می شود. و می تواند در بازه ای از 800 وات تا 1100 وات قرار بگیرد. هر چه وات بالاتر باشد غذا سریع تر پخته می شود.

 

ویژگی هایی که باید به آن ها اهمیت داد

مایکروویوها از لحاظ قیمت به میزان قابل توجهی متغیرند، و و این تنوع قیمت صرفا به اندازه یا توان مایکروویو بستگی ندارد. به نوع آشپزی که می کنید(کباب کردن، سوخاری کردن) و این که مواد غذایی خود را چگونه نگهداری می کنید توجه کنید: اگر زیاد از مواد غذایی یخ زده استفاده می کنید توانایی یخ زدایی خوب، ویژگی مهمی خواهد بود.

 

لوازم جانبی

خرید لوازم جانبی مایکروویو مانند ظروف و سینی های مناسب مایکروویو به راحتی آشپزی با مایکروویو کمک می کنند.

 

مایکروویوهای با پخت و یخ زدایی اتوماتیک

این نوع از مایکروویوها با توجه به وزن غذا زمان مورد نیاز برای پخت غذا را تشخیص می دهد.

 

مایکروویوهای با یخ زدایی آشفته

این فرهای مایکروویو از انرژی پالس های تصادفی مایکروویو برای کاهش بیشتر زمان مورد نیازبرای یخ زدایی استفاده می کنند.

 

قفل کودک 

مانع از این می شود که کودکان بتوانند مایکروویو را به کار بیندازند یا در کارش اختلال ایجاد کنند.

 

مایکروویوهای با درب کشویی

این ویژگی یعنی داشتن درب کشویی قرار دادن مواد غذایی در مایکروویو و بیرون آوردن آن را راحت تر می کند. و محل مناسبی را برای قرار دادن ظروف داغ فراهم می کند.

 

سطوح داخلی

تمیز کردن فرهای مایکروویو از فرهای معمولی ساده تر است. مدل های گرانقیمت دارای سطوح داخلی کاتالیزوری یا پیرولیتی هستند که قابلیت تمیز کردن خود را دارند بنابراین هیجوقت غذا و چربی بر روی آن ها باقی نمی ماند.

 

مایکروویوهای با قابلیت پخت چند مرحله ای

این ویژگی سطوح توان مایکروویو را در طول پخت تغییر می دهد تا بهترین زمان پخت را تضمین کند. برای مثال ابتدا یخ زدایی سپس پخت غذا.

 

مایکروویوهای دارای برنامه های پخت غذا

بعضی از مدل های مایکرویو دارای برنامه های از پیش تنظیم شده هستند، برای مثال از برنامه پخت غذاهای محبوب تا گرم کردن و یخ زدایی غذا که نیاز به آزمون و خطا کردن در پخت غذا را از بین می برند. 

 

مایکروویوهای دارای سنسور پخت

این مایکروویوها به صورت خودکار رطوبت داخل غذا و رطوبت هوای داخل مایکروویو را تشخیص می دهند و سپس سطوح توان مایکروویو و زمان پخت را برای بدست آوردن بهترین نتیجه بر اساس آن تنظیم می کنند.

 

مایکروویوهای دارای قابلیت گرم کردنخیلی سریع غذا قابلیت افزایش توان

یک ویژگی عالی برای گرم کردن غذاهایی مانند سوپ یا لوبیای پخته.

 

 نکات و راهنمایی ها

فقط از ظروف و محفظه های مخصوص مایکروویو استفاده کنید.سرامیک ها، ظروف شیشه ای و بعضی از پلاستیک ها برای استفاده در مایکروویو مناسب هستند اما از هیچ چیزی که فلزی است یا دارای روکش فلزی است در مایکروویو استفاده نکنید.

برای مواد غذایی که در ظروف یا محفظه های در بسته هستند راه برای خروج بخار قرار دهید. در هنگامی که حجم غذایی که می پزید زیاد است در اواسط زمان پخت آن را به بزنید تا همه جای آن به خوبی پخته یا گرم شود و جایی از آن سرد باقی نماند.

موقع خارج کردن غذا مراقب باشید، گرچه ظرف غذا ممکن است خیلی داغ نباشد، اما غذای داخل ظرف هست.

مایکروویو خود را تمیز نگه دارید چرا که یک فر مایکروویو کثیف پخت را کندتر انجام می دهد و غذا را غیر یکنواخت گرم می کند. از استفاده از پدهای تمیزکننده، پشم، فلز و دیگر ساینده ها اجتناب کنید.

دکمه استارت یا شروع پخت را در زمان خالی بودن مایکروویو نفشارید، زیرا امواج مایکروویو ممکن است از دیواره های محفظه مایکروویو بگریزند و خسارت به بار بیاورند.

در صورت که دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب دارید با پزشک خود مشورت کنید. تنظیم کننده های ضربان مدرن در برابر تداخل محافظت می شوند اما بعضی از انواع قدیمی تر ممکن است همجنان در اثر مجاورت با فرهای مایکروویو دچار تاثیرات منفی شوند.

 

قابلیت های انواع مایکروویوها

 

تمام مایکروویوها

یخ زدایی، گرم کردن غذا و پخت سریع غذا

 

مایکروویوهای گریل(کباب کن) دار

دارای تمام ویژگی های یک مایکروویو معمولی است به علاوه یک گریل داخلی

 

مایکروویو ترکیبی

یک فر شامل مایکروویو، گریل و کانوکشن(انتقال حرارت) که انعطاف پذیری بالایی را در پخت غذا با مایکروویو ارائه می کند.

 

مایکروویوهای توکار

فرهای مایکروویو توکار ظاهری زیبا و طراحی شده به آشپزخانه شما خواهند داد.

صفحات اختصاصی

تبلیغات در بانک مشاغل اکسیر

خبرنامه

برای دریافت جدیدترین مطالب، اطلاعیه ها، آگهی ها و... ایمیل خود را وارد کنید!

در مجموع

127559 ایمیل ثبت شده