Get Adobe Flash player
"خلاقیت بدون استراتژی هنراست و خلاقیت با استراتژی تبلیغات."        پروفسور جف ریچاردز صاحب کرسی تبلیغات و روابط عمومی در دانشگاه میشیگان

مطالب تجاری مفید

محل واحدها بر روی نقشه

ورود/عضویت

برای مدیریت و ثبت واحدهای تجاری باید به سایت وارد شوید.

راهنمای بانک مشاغل اکسیر

جستجوی واحدهای تجاری

نام واحد:
زمینه فعالیت:
محصولات - خدمات:
آدرس واحد:
 

شرکت اطلس تکنیک

(سیستم های سرمایشی و گرمایشی)

شرکت نیک آسا ویژن

(عرضه محصولات پزشکی و سلامت)

مبلمان سعید

(انواع مبلمان خانگی و اداری)

شرکت بازرگانی همراهان پیشرو تجارت

(واردات، صادرات و ترخیص کالا)

شرکت کاوش ایستا پی

(پیمانکار تخصصی نیلینگ )

صنایع چوبی آوازه

(انواع مبلمان خانگی و مصنوعات چوبی)

راهنمای خرید سیستم های تهویه هوای اسپلیت(کولر گازی اسپلیت)

 

در این مطلب سعی می کنیم اطلاعات مورد نیاز برای خرید کولرهای گازی اسپلیت و نکاتی که در هنگام خرید اسپلیت ها باید به آن ها توجه کنید را ارائه کنیم تا بتوانیم در انتخاب سیستم تهویه هوای اسپلیت مناسب شما را یاری کنیم.

سیستم های تهویه هوای مجزا(اسپلیت) برای خنک کردن چند اتاق یا یک سالن بزرگ مناسب هستند. اسپلیت ها برای تنظیم کردن دمای اتاق های بزرگ مانند سالن ها یا اتاق های بزرگ هم عالی هستند.
یکی دیگر از مزایای سیستم های تهویه هوای اسپلیت، بهرو وری انرژی شان در مقایسه با سیستم های تهویه هوای پرتابل یا پنجره ای است. اسپلیت ها ساکت تر هستند، ظاهر بهتری دارند و منزل شما را از چند جنبه ارتقاء می بخشند.
اسپلیت ها نیازمند نصب تخصصی هستند. این سیستم های تهویه هوا عموما باید به گونه ای نصب شوند که کمپرسور بیرون خانه قرار گیرد و فن داخلی رو به داخل منزل قرار بگیرد(با 200-300 میلیمتر فاصله از سقف). قرار دادن بخش دارای فن و کمپرسور بر روی یک دیوار در به حداقل رساندن هزینه های نصب مفید خواهد بود.

 

انتخاب اسپلیت با اندازه مناسب

به عنوان یک نقطه شروع اولیه، اسپلیت مورد نیازشما باید به ازای هر 10 متر مربع(sqm) از فضایی که باید خنک شود 1-1.5 کیلووات ظرفیت خنک کنندگی داشته باشد.
این جدول می تواند به طور تقریبی ایده ای از توان مورد نیاز برای سیستم تهویه مطبوع مورد نظر شما ارائه کند:

 

60 متر مربع 50 متر مربع 40 متر مربع 30 متر مربع 20 متر مربع مساحت
8.4kW 7.0kW 5.6kW 4.2kW 2.8kW کیلووات مورد نیاز

 

فاکتورهای دیگری هم هستند که کارایی سیستم تهویه هوای اسپلیت شما را تحت تاثیر قرار می دهند، این فاکتورها موارد زیر را شامل می شوند:
•    ارتفاع سقف
•    عایق کاری بودن یا نبودن دیوارها و سقف
•    محل و اندازه پنجره ها و اینکه رو به چه جهتی قرار دارند
•    آب و هوای منطقه ای که در آن زندگی می کنید

 

ویژگی هایی که باید به آن ها توجه کرد

چرخه برعکس
اغلب سیستم های تهویه هوای اسپلیت علاوه بر ویژگی سرما دهی، قابلیت گرمادهی هم دارند. بنابراین اسپلیت ها علاوه بر این که می توانند در تابستان منزل شما را خنک کنند می توانند در زمستان هم منزل شما را به خوبی گرم کنند.


تصفیه هوا
تصفیه کننده هوا از یک سیستم فیلتر کننده برای پاک کردن هوا از  آلاینده های مضر(مانند ذرات ریز غبار، ذرات دود و باکتری) استفاده می کند تا محیط پاک تر و راحت تری در خانه ایجاد کند. بعضی از سیستم های تهویه هوا قابلیت تصفیه هوا را ارائه می کنند که در صورتی که کسی از بیماری آسم یا آلرژی رنج ببرد یک ویژگی عالی به شمار می رود.


سرعت فن
اغلب سیستم های تهویه هوای مجزا (اسپلیت) این امکان را فراهم می کنند که از بین سرعت های مختلف فن، سرعت مورد نیاز خود را انتخاب کنید.


کنترل از راه دور(ریموت کنترل)
ریموت کنترل یک ویژگی مفید است که امکان خاموش/روشن کردن، تنظیم دما و دیگر تنظیمات را بدون نیاز به این که از جای خود بلند شوید و به سراغ اسپلیت بروید را برای شما فراهم می کند. داشتن کنترل از راه دور به ویژه در زمانی که در تخت خواب هستید برای شما مفید خواهد بود زیرا باعث می شود که مجبور نشوید که از جای خود بلند شوید.


زمان سنج (تایمر)
ویژگی مفید دیگری که می توانید در سیستم های تهویه هوای اسپلیت به دنبالش باشید زمان سنج یا همان تایمر است. زمان سنج این امکان را برای شما مهیا می کند که کولر گازی اسپلیت خود را به گونه ای تنظیم کنید که پیش از رسیدنتان از محل کار به منزل آغاز به کار کند و به این صورت هنگامی که پس از یک روز کار سخت وارد منزل می شوید با هوایی خنک و مطبوع در منزل مواجه خواهید شد. داشتن تایمر برای کولرهای اسپلیت این مزیت را هم دارد که می توان آن ها را تنظیم کرد که در طول شب هنگامی که خواب هستید برای صرفه جویی در مصرف انرژی کولر خاموش شود.


حالت خواب (اسلیپ)
بعضی از سیستم های تهویه هوای اسپلیت با قابلیت اسلیپ ارائه می شوند که به شکل ویژه ای طراحی شده اند که به شما در به خواب رفتن کمک کنند.


قابلیت بو زدایی
عموما مدل هایی از کولرهای اسپلیت که قابلیت تصفیه هوا را ارائه می کنند، قابلیت بوزدایی را هم ارائه می کنند. ویژگی بو زدایی برای زدودن بوی رطوبت و کپک زدگی از خانه های نمناک عالی هستند، همینطور بو زدایی از دیگر بوهای نامطبوع مانند دود سیگار یا بوی حیوانات خانگی.


کنترل رطوبت
بعضی از سیستم هوای تهویه هوای اسپلیت قابلیت کنترل رطوبت را برای تنظیم میزان رطوبت هوا ارائه می کنند. این ویژگی به خصوص در صورتی که در مناطق حاره ای با رطوبت و گرمای زیاد زندگی می کنید یا از مشکلات تنفسی رنج می برید، مناسب است.


حالت اکو (صرفه جویی در مصرف انرژی، سازگار با محیط زیست)
برای اینکه هزینه کمتری برای برق بپردازید به دنبال کولر گازی اسپلیتی باشید که دارای حالت صرفه جویی در مصرف انرژی باشد. بعضی از مدل های سیستم های تهویه هوا از تکنولوژی های هوشمندی استفاده می کنند که در هر زمانی فقط به اندازه مورد نیاز انرژی مصرف می کنند –مانند سنسور پاناسونیک ECONAVI.

صفحات اختصاصی

تبلیغات در بانک مشاغل اکسیر

خبرنامه

برای دریافت جدیدترین مطالب، اطلاعیه ها، آگهی ها و... ایمیل خود را وارد کنید!

در مجموع

127559 ایمیل ثبت شده