Get Adobe Flash player
"به جای آنکه از مزیت های محصول خود برای مشتری سخن بگویید از مزایایی که استفاده از محصولتان برای او خواهد داشت سخن بگویید."        لئو برنت یک از خلاق ترن مدیران تبلیغاتی دنیا

مطالب تجاری مفید

محل واحدها بر روی نقشه

ورود/عضویت

برای مدیریت و ثبت واحدهای تجاری باید به سایت وارد شوید.

راهنمای بانک مشاغل اکسیر

جستجوی واحدهای تجاری

نام واحد:
زمینه فعالیت:
محصولات - خدمات:
آدرس واحد:
 

شرکت اطلس تکنیک

(سیستم های سرمایشی و گرمایشی)

شرکت نیک آسا ویژن

(عرضه محصولات پزشکی و سلامت)

مبلمان سعید

(انواع مبلمان خانگی و اداری)

شرکت بازرگانی همراهان پیشرو تجارت

(واردات، صادرات و ترخیص کالا)

شرکت کاوش ایستا پی

(پیمانکار تخصصی نیلینگ )

صنایع چوبی آوازه

(انواع مبلمان خانگی و مصنوعات چوبی)

 در این مقاله می کوشیم به 9 گام مهم در ایمیل مارکتینگ یا همان ارسال انبوه ایمیل های تبلیغاتی بپردازیم. ایمیل مارکتینگ یا همان بازاریابی ایمیلی یکی از بهترین و کم هزینه ترین شیوه های تبلیغاتی است.

9 گام مهم در ایمیل مارکتینگ

این راهنمای 9 مرحله ای ایمیل مارکتینگ به شما در ایجاد کمپین های تبلیغاتی برای ارسال به مشتری ها کمک می کند. ایمیل مارکتینگ هنگامی که در پیوستگی با محتوا یا اطلاعات مرتبط انجام شود یک استراتژی بازاریابی موثر خواهد بود، اگر هدف اصلی ایمیل مارکتینگ رساندن محتوا و اطلاعات مرتبط  به گروهی از نمایندگان فروش یا مشتریانتان باشد، هر ایمیلی که ایجاد می شود باید بر اساس هدف و نیتی از پیش تعیین شده باشد.

 

آماده شدن برای گام اول: بهینه سازی لیست دریافت کنندگان برای دریافت بهتر ایمیل ها

بخش بندی کردن لیست دریافت کنندگان:

باید لیست دریافت کنندگان خود را به گروه های مختلف تقسیم بندی کنید تا اطمینان حاصل کنید که هر گروه ایمیل های با محتوای مرتبط به خود را دریافت کند. نباید با بیش از حد ایمیل دادن دریافت کنندگان را ناراضی کرد. باید به آن ها فرصت دهید که اطلاعاتی که برایشان ارسال می کنید را هضم کنند و با دیگران به اشتراک بگذارند. به عنوان مثال می توانید لیست ایمیل خود را به بخش های نمایندگان فروش، مشتریان و اعضای خبرنامه تقسیم کنید.

 

برنامه ریزی کنید:

برنامه ریزی صحیح برای این که ایمیل هایی که برای لیست ایملتان می فرستید آزار دهنده نشود بسیار مهم است. تعدادی از مواردی که باید به آن ها توجه کنید عبارتند از:

  • چرا افراد باید در خبرنامه ایمیلی شما عضو باشند
  • چه تعداد ایمیل از شما دریافت خواهند کرد
  • چه زمانی ایمیل های شما را دریافت خواهند کرد
  • ایمیل ها درباره چه چیزی خواهد بود
  • ایمیل ها از جانب چه ایمیل آدرسی و چه نام/برندی ارسال می شود. توصیه کنید این ایمیل آدرس را به لیست ارسال کنندگان قابل اطمینانشان اضافه کنند.

در صورتی که این برنامه ریزی ها را به درستی انجام دهید احتمال اینکه کسی از دریافت ایمیل شما ناراضی شده و خود را از لیست شما لغو عضویت کند کاهش پیدا می کند.

 

به حریم خصوصی اعضای خبرنامه خود احترام بگذارید:

برای آنکه اعضای خبرنامه تان فعال باقی بمانند باید به حریم خصوصیشان احترام بگذارید. به آن ها توضیح دهید که هرگز اطلاعات آن ها را نخواهید فروخت و یا در اختیار شخص ثالثی قرار نخواهید داد. می توانید یک سیاست حفظ حریم خصوصی ایجاد کنید که اعضا بتوانند آن را بخوانند یا پرینت بگیرند. باید به درخواست آن ها برای خارج کردن ایمیلشان از لیست دریافت کنندگان ایمیل احترام بگذارید و حداکثر ظرف 10 روز آن ها را از لیست خارج کنید تا قوانین CAN-SPAM را رعایت کرده باشید. ایمیل های ارسال شده از جانب شما باید شامل نام شرکت، آدرس و لینک لغو عضویت از خبرنامه، در انتهای ایمیل باشند.

 

گام اول در ایمیل مارکتینگ: هدف را تعیین کنید

برای آن که یک کمپین ایمیل مارکتینگ موفق داشته باشید ابتدا باید هدف خود از ارسال ایمیل را تعیین کنید. این کار باعث می شود که بتوانید به دقت موفقیت کمپین ایمیل مارکتینگ خود را ارزیابی کنید. برخی از اهدافی که می توانید مد نظر داشته باشید عبارتند از:

  • اطلاع رسانی به مشتریان درباره محصولات یا خدمات جدید و مشاهده بازخورد مشتری ها
  • اعلام کردن رویدادی که در آینده نزدیک رخ خواهد داد و مشاهده آن که چه تعداد افراد برای شرکت در آن رویداد ثبت نام می کنند.
  • ارسال ایمیل برای جذب افراد به عضویت در وبسایتتان و ارزیابی تعداد افرادی که ثبت نام می کنند.

 

گام دوم در ایمیل مارکتینگ: نام و ایمیل ارسال کننده

نام و ایمیل ارسال کننده باید ثابت باشد. ایمیل باید از طرف شخصی در شرکت ارسال کننده و یا یک نام برند، که در ادامه آن یک خط تیره (-) و سپس نام شرکت است ارسال شود. به عنوال مثال نام فرستنده می تواند اینگونه نوشته شود، سعید رضایی-شرکت ایمن سازه. سپس باید ایمیل ارسال کننده را با نام ارسال کننده هماهنگ کنید، به عنوان مثال این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

این کار احتمال اسپم نشدن ایمیل ارسالی شما را افزایش داده و حالت شخصی تر و صمیمانه تری دارد.

بهتر است که ایمیل ها را از ایمیل آدرس هایی مانند noreply@, sales@, marketing@ و... نفرستید. این ایمیل آدرس ها عموما از طرف اسپم فیلترینگ ها، اسپم شناخته می شوند و صمیمیت بسیار کمتری نسبت به یک شخص واقعی دارند که میزان درگیر بودن مشتری با ایمیل های شما را کاهش می دهد.

 

گام سوم در ایمیل مارکتینگ: عنوان ایمیل

عنوان ایمیل شما  باید پیام روشنی داشته باشد تا آنکه دریافت کننده بداند چه کاری باید انجام دهد و دلیل اینکه باید این کار را انجام دهد چیست. مهمترین اطلاعات را در ابتدای عنوان ایمیل بگذارید تا در صورتی که عنوان در اینباکس گیرنده ایمیل کامل نمایش داده نشد بتواند بخش مهمتر عنوان را مطالعه کند. عنوان باید کمتر از 45 کاراکتر باشد، کوتاه باشد و مرتبط باشد. هر چه عنوان را یچیده تر کنید احتمال این که گیرندگان ایمیل را نخوانند بیشتر می شود.

 

گام چهارم در ایمیل مارکتینگ: متن ایمیل

اغلب افراد کمتر از 10 ثانیه برای مطالعه ایمیل ها زمان می گذارند. بنابراین لازم است که مهمترین و جذاب ترین اطلاعاتتان را در ابتدای متن ایمیل قرار دهید. این کار مزیت دیگری هم دارد، اغلب ارائه دهندگان سرویس ایمیل این امکان را برای کاربر فراهم می کنند که بدون باز کردن ایمیل، پیش نمایشی از آن را مشاهده کنند.

 

لینک ها

بهتر است در یکی دو جمله اول ایمیل لینکی را قرار دهید. اغلب ایمیل ها عموما یک هدف دارند، پس باید اطلاعاتی که شما را در رسیدن به آن هدف یاری نمی کنند را محدود کنید. بهتر است که دو یا سه لینک را در ایمیل قرار دهید اما همه آن ها را به یک صفحه از وبسایتتان لینک کنید. همچنین باید تمام لینک هایی که در ایمیل هست را بولد کنید زیرا باعث می شود که درصد کلیک شدن لینک ها بیشتر شود.

هر لینکی که در ایمیل هست باید رهگیری شود تا بفهمید که چند نفر لینک ها را کلیک کرده و به وبسایتتان وارد شده اند. پنل های ایمیل مارکتینگ پیش رفته به صورت خودکار برای هر لینک یک رهگیر لینک ایجاد می کند که می توانید از طریق آن آمار کلیک شدن لینک هایتان را مشاهده نمایید.

 

متن ساده (بدون کدهای HTML)

بهتر است که یک ورژن متنی ساده از ایمیل خود را هم برای سرویس دهنده های ایمیلی که به گونه ای تنظیم شده اند که فقط ایمیل های متنی ساده را بپذیرند، ایجاد کنید. پنل های ایمیل مارکتینگ پیشرفته امکان ایجاد ایمیل هم به صورت HTML و هم به صورت متنی ساده را فراهم می کنند.

 

 شخصی سازی

بهتر است که ایمیل را با افزودن نام گیرنده در عنوان یا متن ایمیل ارسال کنید، می توانید افزودن نام شرکت در عنوان ایمیل را هم امتحان کنید.

 

تصاویر

اطمینان حاصل کنید که کمتر از 5 تصویر در ایمیل ارسالیتان وجود دارد تا فایروال ها جلوی ایمیلتان را نگیرند و یا ایمیل ها سر از پوشه اسپم در نیاورند. تمام تصاویری که مهم ایمیل را به سایت لینک کنید تا گیرندگان ایمیل بتوانند با کلیک کردن بر روی عکس ها به وبسایتتان وارد شوند. همه تصاویر باید دارای یک عبارت متنی توصیف کننده (alt) باشند که در صورتی که نمایش تصاویر را کلیک نکنند آن عبارت توصیفی بیان کند که تصویر درباره چه چیزی است.

 

قوانین CAN-SPAM:

طبق قوانین، باید نام شرکت، آدرس و یک لینک لغو عضویت در ایمیل شما باشد تا طبق قوانین CAN-SPAM، ایمیل اسپم شناخته نشود.

 

گام پنجم در ایمیل مارکتینگ: امضا/زیرنویس ایمیل

امضای ایمیل شما باید همیشه در تطابق با نام فرستنده ایمیل باشد. ایمیل شما باید دارای اطلاعات زیرنویس باشد و هر اطلاعاتی که فکر می کنید می تواند برای دریافت کنندگان ایمیلتان مفید باشد به آن اضافه شود. زیرنویس ایمیل مکانی عالی برای افزودن آیکون های رسانه های اجتماعی، آدرس وبلاگ و وبسایت یا اطلاعیه های رویداد ها و محصولاتی است که در آینده ای نزدیک معرفی می کنید.

 

گام ششم در ایمیل مارکتینگ: آزمایش کردن ایمیل

برای اطمینان حاصل کردن از بدست آمدن بهترین نتیجه، می توانید ایمیل خود را به ایمیل آدرس تعدادی از کارمندان یا دوستان خود ارسال کنید تا اطمینان حاصل کنید که ایمیلتان اسپم نمی شود. باید از شخص دیگری بخواهید که ایمیل شما را بخواند و در صورت لزوم آن را ویرایش کند و بر روی لینک های ایمیل کلیک کند. از کسانی که ایمیل را به صورت آزمایشی برایشان ارسال کرده اید بخواهید اشکالات گرامری، چیزهای که باعث گیج شدن آن ها شده است پیشنهادات گمراه کننده و... را به شما اطلاع بدهند.

 

گام هفتم در ایمیل مارکتینگ: ارسال ایمیل

همه لینک های ایمیل را مجددا بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که هر دو ورژن HTML و متنی ساده به درستی ایجاد شده اند.

 

گام هشتم در ایمیل مارکتینگ: گوش دهید و پاسخ دهید

با ارسال ایمیل توسط شما کار پایان نمیابد. هدف دیگر ایمیل مارکتینگ ایجاد رابطه با اعضای لیست ایمیل و خبرنامه تان است. لازم است که اطمینان حاصل کنید کسی هست که پاسخ های دریافت کنندگان ایمیل را بررسی کند، و ترجیحا بهتر است که شخص ارسال کننده ایمیل این کار را انجام دهد.به هر پرسش یا نظر دریافت کنندگان ایمیل باید سر فرصت و با حوصله پاسخ داد.

 

گام نهم در ایمیل مارکتینگ: ارزیابی

برای انکه بفهمید ارسال ایمیل چه میزان به شما در رسیدن به هدفتان کمک کرده است، باید میزان کلیک بر روی لینک ها و تعداد افرادی که لغو عضویت کرده اند را بررسی کنید. از آن مهمتر این است که بررسی کنید آیا تعداد بازدیدهای وبسایتتان در روز ارسال ایمیل چه میزان افزایش یافته است، اگر هدفتان افزایش بازدید کنندگان وبسایت بوده است باید ببینید که چه میزان بازدید کننده به دست آورده اید و این بازدیدکنندگان از لحاظ کیفی در چه وضعیتی هستند.

صفحات اختصاصی

تبلیغات در بانک مشاغل اکسیر

خبرنامه

برای دریافت جدیدترین مطالب، اطلاعیه ها، آگهی ها و... ایمیل خود را وارد کنید!

در مجموع

127559 ایمیل ثبت شده