Get Adobe Flash player
"به دنبال مشتری برای محصولات خود نباشید، به دنبال محصول برای مشتری های خود باشید."        ست گودین نویسنده و کارآفرین مشهور آمریکایی

مطالب تجاری مفید

محل واحدها بر روی نقشه

ورود/عضویت

برای مدیریت و ثبت واحدهای تجاری باید به سایت وارد شوید.

راهنمای بانک مشاغل اکسیر

جستجوی واحدهای تجاری

نام واحد:
زمینه فعالیت:
محصولات - خدمات:
آدرس واحد:
 

شرکت اطلس تکنیک

(سیستم های سرمایشی و گرمایشی)

شرکت نیک آسا ویژن

(عرضه محصولات پزشکی و سلامت)

مبلمان سعید

(انواع مبلمان خانگی و اداری)

شرکت بازرگانی همراهان پیشرو تجارت

(واردات، صادرات و ترخیص کالا)

شرکت کاوش ایستا پی

(پیمانکار تخصصی نیلینگ )

صنایع چوبی آوازه

(انواع مبلمان خانگی و مصنوعات چوبی)

در این مطلب که راهنمای شروع کسب و کار و تجارت آنلاین است قصد داریم به آموزش روش و نکاتی که باید در هنگام آغاز کردن یک تجارت اینترنتی به آن ها توجه داشت بپردازیم.

راهنمای شروع تجارت اینترنتی

اگر هدف شما راه اندازی یک تجارت آنلاین کوچک است که جایگزین درآمد فعلی شما بشود و از درآمد فعلیتان فراتر برود احتمالا این مقاله مهم ترین مطلبی است که در این سال مطالعه می کنید.

دستورالعمل های زیر حاصل 10 سال تجربه کار آنلاین تمام وقت و شکست ها و موفقیت های فراوان است. برای یادگیری موفقیت هیچ راهی بهتر از یادگیری از کسی که قبلا با موفقیت آن کار را انجام داده است وجود ندارد.

 

دستورالعمل 1:  تمرکز بر روی مهمترین چیز

مهمترین چیز چیست؟ عمل کردن!

از همان ابتدای امر کار را شروع کنید و خود را درگیر جزییات بی اهمیت نکنید. به دنبال سربرگ و کارت ویزیت و دیگر چیزهای فرعی و جانبی که خیلی هم ضروری نیستند نروید. بی دلیل به این کار تجارت آنلاین نمی گویند. در زمان، کاغذ و پول خود صرفه جویی کنید و کارت ویزیت چاپ نکنید. اگر با کسی برخورد کردید که می خواست راجع به کار شما اطلاعات بیشتری داشته باشد یا وبسایت شما را بازدید کند ایمیل آدرسش را از او بگیرید و فعالانه از طریق ایمیل با او در ارتباط باشید.

کارت ویزیت دادن عملی منفعلانه است، یا حتی بدتر، عملی بی تاثیر است. از جمله دیگر کاغذ بازی هایی که افراد زیادی درگیرش می شوند ثبت شرکت یا دیگر نهادهای تجاری است. این کار نهایتا ضروری خواهد بود اما در ابتدا می توانید به صورت شخصی و بدون ثبت شرکت یا امثال آن و با حداقل کاغذ بازی و هزینه کار را شروع کنید.

 

دستورالعمل دوم، برای یادگیری سرمایه گذاری کنید:

تجارتی که شروع می کنید هر چه که باشد، خواه یک فروشگاه اینترنتی یا یک وبسایت تبلیغاتی یا یک وبسایت خرید و فروش اجناس دست دوم یا هر کدام از تعداد بی شمار راه هایی که می توان به صورت آنلاین از آن ها کسب درآمد کرد، باید بدانید که افراد زیادی پیش از شما آن کار را انجام داده اند.

گاهی اوقات این افراد راجع به این که چگونه موفق شده اند مطلب نوشته اند. در اینگونه موارد اگر تجارت آن فرد همسو با آنچه که شما می خواهید انجام بدهید بود  از اینکه برای خرید محصولات آن ها سرمایه گذاری کنید نترسید. این هزینه می تواند شامل خرید کتاب، کتاب های الکترونیکی، شرکت در سمینار ها، مربی گرفتن، عضویت در سایت هایی که عضو شدن در آن ها پولی است یا هر راه دیگری که می تواند به اطلاعات شما در زمینه مورد نظرتان اضافه کند، باشد.

 

دستور العمل سوم، کمک بگیرید:

اگر فردی درونگرا باشید ممکن است در کمک گرفتن از دیگران دچار خجالت شوید. نگذارید این خجالت زدگی مانع کمک گرفتن شما از دیگران شود. به عبارت دیگر با ترس خود روبرو شوید و این کار را انجام دهید. شما با عدم پذیرش روبرو خواهید شد، خیلی ها به ایمیل ها، تماس های تلفنی و توئیت های شما پاسخ نخواهند داد اما نا امید نشوید! آغاز کردن یک تجارت قرار نیست که کار آسانی باشد. این سختی فیلتری است که افراد موفق و نا موفق را از هم تفکیک می کند. اطمینان داشته باشید که اگر به اندازه کافی از دیگران درخوست کنید کمک مورد نیاز خود را دریافت خواهید کرد. از میزان راحت بودن دسترسی به بعضی از افراد که فکر می کنید ارتباط برقرار کردن با آن ها کار مشکلی است شگفت زده خواهید شد.

 

یک راهنمایی ویژه:

برقرار کردن ارتباط با کسانی که بسیار موفق هستند راحت تر از ارتباط بر قرار کردن با افرادی است که فکر می کنند موفق هستند.

کلید موفقیت در گرفتن پاسخ، ارسال ایمیل به صورت خیلی خلاصه و مختصر است. ایمیل های خود را در حد 5 جمله نگه دارید و به صورت واضح و شفاف آنچه را که می خواهید درخوست کنید.

 

دستورالعمل 4، در انجمن ها و فروم ها شرکت کنید.

به دنبال هر چیزی که باشید برایش انجمن یا فرومی وجود دارد. در انجمن ها و اتاق های گفتگو عضو شوید. بپرسید و پاسخ دهید، در هنگام نیاز همین انجمن ها و گروه ها به شما کمک خواهند کرد. این روزها انجمن ها و فروم ها در همه زمینه ها بزرگتر و دسترسی به آن ها راحت تر شده است.

 

دستورالعمل 5، شغل فعلی خود را رها نکنید:

ممکن است هدف شما از شروع کسب و کار آنلاین، بیرون آمدن از شغل فعلیتان باشد اما برای این کار عجله نکنید. داستان های زیادی خواهید شنید از افرادی که پیش از رونق گرفتن تجارت اینترنتیشان شغلشان را رها کرده اند اما دلیلی برای این مسئله وجود دارد.

کسانی که به خاطر نداشتن درآمد نتوانسته اند از تجارت خود در دوران سخت شروع کار حمایت کنند و تا زمان رونق گرفتن، در آن کسب و کار سرمایه گذاری کنند معمولا راجع به این شکست خود چیزی نمی نویسند و چون آن ها هیچگاه راجع به شکست خود نمی نویسند شما هم هیچوقت راجع به آن چیزی نمی شنوید.

من هم دوست دارم که شما بتوانید هر چه سریعتر از شغل فعلی خود که آن را دوست ندارید خارج شوید اما نمی خواهم که پیش از آنکه وقتش شود این کار را انجام دهید.

صفحات اختصاصی

تبلیغات در بانک مشاغل اکسیر

خبرنامه

برای دریافت جدیدترین مطالب، اطلاعیه ها، آگهی ها و... ایمیل خود را وارد کنید!

در مجموع

127560 ایمیل ثبت شده